Więcej o shuttersach

Projektując wystrój wnętrza, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, to znaczy firanki i zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu lokatorów. Produkuje się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), a także z drewna. Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, jakkolwiek bardzo dobrze sprawdzają się również na drzwiach i w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się jeszcze dość rzadko, ale gros osób zapewne kojarzy je z telewizji bądź kina, gdyż tego typu okiennice są często używane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Australii i Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice typu shutters – regulacja ustawienia lameli bez stosowania żyłek

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają także praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem uniemożliwiać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Shuttersy wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i nie ma zwykle trudności, by umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezmiernie elegancki wygląd, a więc zwiększają wartość domu. Trzeba również zaznaczyć, iż ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierząt, które przerwać dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]