Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu dotarła już do świadomości statystycznego Polaka i z rzadka bywa lekceważona. Obywatela Polski mają świadomość, iż czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma znaczny wpływ na nasze zdrowie. Jednak dopóki nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy musi samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie występowania dużego stężenia PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc narażeni są w szczególności mieszkańcy dużych miast lub okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery obfite ilości tych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze osłabić niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak przykładowo GREE, Cado czy Webber, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z atmosfery drobinek pyłu, nieraz posiadają one również inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły i drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza produkowane są w kilku rozmiarach, wobec tego bez trudu kupimy sprzęt odpowiednie do określonej kubatury pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem swobodnie daje się je przestawiać między pokojami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo bakterie oraz grzyby, które mogą być źródłem wielu chorób bądź reakcji alergicznych, jak również niebezpieczny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w domu rześką atmosferę, a równocześnie zapewnia niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy posiada też czujniki ostrzegające o obecności CO2. Kupno oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie osobom cierpiącym na alergie.