Jeśli potrzebujesz kapsułek do kawy, kliknij tu

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zwykle ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Dzisiaj do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]