Chcesz kupić kontenery na odpady? Skieruj się na ten adres.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy stolarki otworowej, jak również gruz, złom – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o znacznych rozmiarach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów i firm transportowych.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]