Jeśli potrzebujesz naturalnych masek do włosów, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich wygląd negatywnie wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr lub słońce. Jednakowo szkodliwa bywa stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy, zasypianie z mokrą głową, koloryzacja lub użycie nieodpowiednich kosmetyków. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski do włosów powodują znacznie intensywniejszą regenerację niż zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Specjaliści często porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które umożliwiają odbudowę nawet krańcowo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Żeby dotarły w głąb komórek skóry i włosów, należy je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, zaleca się powtarzać to raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za poprawę stanu włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być dobrane tak, żeby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, silikony, jak również różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]