Niewielkie dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po świecie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego trudu można je dobrać do aranżacji wnętrza, ponieważ występują w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o jednakowym wzorze krystalizacji i kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im przeróżne kształty, przykładowo piramidy albo sześcianu.

Lampa solna – przy niej łatwiej się uspokoisz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest przyjemny i uspokajający, stąd zaleca się kupienie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, gdyż dzięki nim można szybciej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii i aranżacji domów.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]