Kup bagażnik dachowy.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność auta znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem narty, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]