Jeśli potrzebujesz lamp solnych, koniecznie wejdź na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały kolosalną popularność. Należy przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym przytulną atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić też korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne

Lampy solne to nie tylko śliczne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie bądź kłopoty z układem oddechowym.

Korzyści zdrowotne lamp solnych/Właściwości lecznicze lampy solnej

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych z reguły wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie popularne dodatki do wnętrz, ale także potencjalne źródło zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]