Jeśli chcesz nabyć sztylpy, koniecznie sprawdź horse-trade.pl.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży najczęściej spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są zatem polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]