Więcej na temat Nespresso kapsułki na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Trieste, Venezia, Firenze oraz Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy palonego drewna. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Carmel i Chocolate.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]