Więcej szczegółów o solnych świecznikach.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Jakkolwiek czy wiesz, że podobne właściwości posiadają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach i kolorach oraz sprawdzają się kapitalnie zarówno w domu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – charakterystyka oraz pochodzenie

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta ponadprzeciętna sól charakteryzuje się różowym zabarwieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, czyli posiada osobisty charakter.

Świeczniki solne – działanie

Świeczniki solne tworzą ładny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, że poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, mikroorganizmy lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne i ich właściwości zdrowotne

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednak pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]