Dobry stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Wypada też mieć na uwadze, że stanowi on niebanalny element wystroju mieszkania. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród kilku modeli stolików. Który jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć odpowiedni stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika należy zwrócić uwagę na parę czynników. W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń domu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź czasopisma? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dostosowanie stolika do naszych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem możemy nie tylko efektywnie zagospodarować niewielką powierzchnię mieszkania, ale również w prosty sposób zadbać o jego czystość. Warto przemyśleć też kupno modelu ze zdejmowanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te kwadratowe. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Powodzeniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki o kształcie hexagonu można bez ograniczeń komponować z większą liczbą modułów. Z kolei tym, którzy często pijają kawę w szerszym gronie, zaleca się ławy bądź stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o owalnym blacie będzie świetnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeśli troszczymy się o ekologię, to można rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, np. wykonanego z palet. Nietuzinkowym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać wysokości siedziska, czyli około 50 centymetrów. Jeżeli chcemy umieścić go z boku sofy, to dla pełnego komfortu użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.