Wszystko o Citroen części Kraków.

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej samochody w naszym kraju są cenione z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność i przede wszystkim za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C4, C5, C6, C-Elysse, Jumper, C-Crosser, Nemo, Saxo, Xantia i Xsara. Oczywiście, podobnie jak auta pozostałych marek, ulegają one awariom, dlatego posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku należy na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy i olej silnikowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, wymagają także moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak ekonomicznie i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszelkie potrzebne elementy można zamówić online.

Nasza lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]