Francuskie auta należą do najczęściej nabywanych przez klientów z Polski. Są cenione głównie ze względu na znaczną dostępność – zarówno jeśli idzie o same pojazdy, jak i pasujące do nich części zamienne – oraz stosunkowo niską cenę. Szczególnie popularnymi w Polsce francuskimi markami są Citroen, Peugeot i Renault. Znacznym uznaniem cieszą się także auta firmy Dacia, która, pomimo iż wywodzi się z Rumunii i właśnie tam znajdują się fabryki produkcyjne, należy do marki Renault. Ogromne powodzenie tych marek w Polsce to najlepszy pretekst ku temu, aby podpowiedzieć, gdzie szukać części do aut francuskich.

Części do samochodów francuskich, które najczęściej wymieniamy

Jeśli idzie o najczęściej psujące się części do aut francuskich, prym wiodą z pewnością podzespoły zużywające się w warunkach regularnego użytkowania oraz płyny eksploatacyjne. Są to głównie tarcze i klocki hamulcowe, żarówki i opony, a także płyn chłodniczy, olej do skrzyni biegów i silnikowy oraz płyn hamulcowy. Poza tym każda marka – a nawet każdy model – ma pewne części, które wyjątkowo często się psują. Mogą to być przykładowo oświetlenie, silnik, zamki, elementy układu zawieszenia, hamulce lub układ wydechowy.

Jak szybko i wygodnie znaleźć części do aut francuskich?

O ile posiadamy konieczne umiejętności, niektóre awarie można zlikwidować na własną rękę. Inne zaś wymagają odpowiedniego wyposażenia, używanego właściwie tylko w serwisach. Bez względu o to, czy idzie o doposażenie warsztatu, czy też o zreperowanie auta, części do samochodów francuskich najwygodniej zamówić przez internet, w sklepie zajmującym się sprzedażną podzespołów danej marki.

Nasza lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]