Dowiedz się więcej o drukarkach 3D.

W ofercie CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz urządzenia. Wyliczono, że stosując drukarki 3D oraz pozostałe produkty Stratasys można aż o 90 procent zredukować koszty produkcji i czas na nią przeznaczony. Kluczowe założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Drugim uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w autorskiej, innowacyjnej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową oraz prostą obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można otrzymać tożsame makiety, co jest szczególnie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w najrozmaitszych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest dokładny oraz solidny, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw oraz nie występują odkształcenia.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]