Lonża to przyrząd na co dzień stosowany podczas nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego typu lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie poleca się ich szukać?

Typy oraz funkcja lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, zwykle mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w czasie lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle oraz dosiadem. Zwierzę jest prowadzone po zarysie okręgu, natomiast lonża jest wykorzystywana do nadzorowania zachowania konia. Przyrząd ten wykorzystują też zawodnicy woltyżerki oraz akrobaci cyrkowi do doskonalenia technik i asekuracji przeprowadzanych trików. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się także w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji jest stosowana do szkolenia młodych koni oraz zapewnienia im stosownej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na asortyment od popularnych firm

Szeroki wachlarz przyrządów jeździeckich znajdziesz w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych sprzedających specjalistyczny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże dla konia od najlepszych producentów – jak np. Start, Kerbl czy Harrys Horse. Szukasz lonży jeździeckiej w zielonym, pomarańczowym, a może niebieskim kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade daje szeroki wybór akcesoriów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie dostępne są produkty wytworzone m.in. z nylonu. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]