Jeśli chcesz kupić antenę DVB T, kliknij tu.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym gadżetem, należy zaopatrzyć się też w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki model należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się też niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]