Jednym z pierwszych na rodzimym rynku podmiotów, który rozpowszechnia technologię druku 3D jest CadXpert. Istotnym obszarem działalności CadXpert jest sklep online, który w swoim asortymencie posiada aparaturę do druku przestrzennego: drukarki 3D oraz skanery 3D. Kolejnym filarem są usługi: skanowanie 3D, drukowanie 3D i projektowanie 3D, a także możliwość zakupu oprogramowania CAD/CAM/CAE. Posiadane w ofercie CadXpert drukarki 3D pracują w oparciu o 3 technologie: FDM, PolyJet oraz SLA, natomiast usługi druku 3D są realizowane w technologiach DMLS, PolyJet, FDM i SLS, SLA.

CadXpert – autoryzowany dystrybutor skanerów 3D i drukarek 3D

CadXpert to autoryzowany dystrybutor marki Stratasys, jak również jedyny dystrybutor urządzeń firmy Formlabs i drukarek 3D marki MakerBots. Posiada największą w Polsce ofertę sprzętu do drukowania przestrzennego – kilkanaście różnych skanerów 3D oraz więcej niż 20 modeli drukarek 3D. Prócz tego CadXpert posiadaobszerną ofertę materiałów do druku 3D – ponad 50 produktów, w tym też materiały wysoko specjalistyczne, takie jak: Ultem 1010, Nylon 12 CF oraz pozostałe (elastyczne, inżynieryjne, biokompatybilne, dentystyczne itd.). Prócz akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych CadXpert posiada także żywice fotopolimerowe, filamenty i pozostałe materiały używane do druku 3D.

Drukarki 3D dla biznesmenów, specjalistów i klientów indywidualnych

Oferta CadXpert jest adresowana zarówno do użytkowników indywidualnych nieprofesjonalnych (biurkowe drukarki 3D firmy MakerBot), jak i profesjonalistów, biznesmenów i reprezentantów rozmaitych sektorów (sprzęt firmy Stratasys). Firma CadXpert prowadzi sklep internetowy, posiada także showroom z siedzibą w Krakowie. Wszyscy, którzy są zainteresowani procesem wydruku przestrzennego, potrzebują omówić z ekspertami swoje projekty bądź możliwości technologiczne konkretnego aparatu z oferty sklepu, powinni zajrzeć do małopolskiego showroomu. CadXpert zapewnia też wszechstronną obsługę posprzedażową: szkolenie pracowników w obsłudze nabytych drukarek 3D, wsparcie merytoryczne oraz techniczne czy opiekę serwisową oraz pogwarancyjną.

Drukarki 3D – nie tylko dla ogromnych koncernów

Jakie są koszty narzędzi do druku przestrzennego – drukarek i skanerów 3D? Profesjonalny skaner bądź drukarka kosztują tyle, że już nieduże albo średniej wielkości przedsiębiorstwo może sobie na nie pozwolić. Inwestycja w profesjonalny sprzęt do druku 3D błyskawicznie się zwróci – w ramach sektorów, jak m.in. medycyna, odlewnictwo, stomatologia oraz motoryzacja, własnoręczne prototypowanie i drukowanie, a nie outsourcing tych czynności, będzie znaczącą oszczędnością dla firmowego budżetu.
Rynek urządzeń do drukowania 3D wciąż się rozwija – wraz z postępem idą nowe technologie i możliwości, na które kilka lat temu było stać tylko gigantyczne korporacje. W dzisiejszych czasach – dzięki spadkowi cen materiałów do druku 3D oraz samych drukarek 3D – dostęp do nich posiadają także mniejsze firmy, te ze znacznie skromniejszym budżetem. Z roku na roku zmniejsza się koszt uzyskiwania części prototypowanych, drukowanych z pomocą urządzeń addytywnych, gdyż narzędzia do drukowania przestrzennego są nieprzerwanie udoskonalane i modyfikowane. Inwestycja w profesjonalne urządzenie do drukowania przestrzennego ma wiele zalet, do najważniejszych z nich zaliczyć należy przyspieszenie procesu produkcji i obniżenie kosztów.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]