Dowiedz się, gdzie zamówić toczek do jazdy konnej, wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]