Nie szukaj już więcej! Tu kupisz panele podłogowe

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym gruncie – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z paczki – powinieneś poczekać kilka dni – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pokoju. Przed ich położeniem, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]