Wszystko, czego należy dowiedzieć się o nieszczelnych oknach, uzyskasz na http://tinyurl.com/y46u7cu8.

Na komfort lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym czasie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]