Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale też mają wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem napisać parę zdań o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać papierosów, napojów wyskokowych i bardzo ciepłych potraw. Istotne będzie też stosowanie specjalnych płukanek, które zwalczają ból i obrzęk.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.