Nie wszystkie choroby uzębienia jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w razie potrzeby wykonania implantów lub mostów, dużych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju nowotworów lub owrzodzeń. Jakie techniki bywają zatem wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych ubytków czy pacjentów po złamaniach konieczne jest niekiedy odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów czy narośli – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych problemów. Warto więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, by stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, leki znieczulające. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni oraz stosunek stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub w gronie bliskich.