Szukasz unikatowej oferty druku 3D SLS? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na cadxpert.pl

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii SLA, SLS, PolyJet, DMLS, i FDM, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D drobnych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni oraz bardzo wąskich elementów.

Druk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje precyzję konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w ogromnej palecie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]