Na serwismeteo.pl sprawdzisz, komu zlecić regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – aby należycie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, niemniej jednak też zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje trudności z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]