Biuro rachunkowe Katowice. Kompleksowa pomoc fachowców.

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest często źródłem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę na stałe, a ich szefowie często nie są gotowi sumiennie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi część z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Plusy korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. finansów, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole US nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także wspomnieć o swobodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie cenami porad – dziwnie niskie ceny usług zazwyczaj oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]