Pragniesz poznać więcej szczegółów o cateringu świątecznym? Wejdź na lastrada.pl.

Koniec grudnia to okres, który spędzamy na ogół wraz z rodziną, lecz imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko kadra firmy przygotowuje je sama, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w dużych przedsiębiorstwach ten schemat działania często nie jest skuteczny. By zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych śniadań wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co należy zamówić na wigilijny stół?

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole muszą stać tradycyjne świąteczne potrawy. To głównie ryby, jak chrupki filet z karpia czy też łososia oraz staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa rybna. Na stole nie może brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które zwykle podawane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, np. bez sałatki śledziowej bądź śledzia z borowikami. Warto też zadbać o słodki frykas na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy makowiec, lekki sernik albo kutię z miodem.

Firmowy catering świąteczny – dobierz dania, które wszystkim zasmakują

Organizację Bożego Narodzenia w firmie należy rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba uzgodnić datę wydarzenia oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej oszacować prawdopodobną liczbę gości imprezy, a tym samym pomoże zamówić trafną liczbę porcji. W dobrym tonie jest omówić z załogą menu i razem wybrać te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest też to, żeby ustalić czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają mięsa oraz ryb. Dla tych osób należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]