Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, lecz łatwo zaobserwować też wersje zrobione z metalu, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak ze względu na wysokie koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś bardzo często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć również o funkcjonalności, gdyż przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie również obsługa klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W przypadku wahania się warto z kolei wejść do internetu i dowiedzieć się, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa piszą poprzedni klienci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]