Znajdź szalunki słupowe

Szalunki, określane też deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Zwykle wykorzystuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, by nadać im właściwy kształt i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się też podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przestrzeni na okna, drzwi i bramy. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się współczesne szalunki i gdzie inwestorzy mogą je zdobyć.

Systemy szalunków

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami czy też drewnianych desek, która po rozmontowaniu może zostać użyta ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większość wykonawców oraz inwestorów decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane z drewna, sklejki lub metalu, jak również zestawiać dwa albo trzy materiały. Zazwyczaj jednak korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę scalają belki, łączniki, głowice ze aluminium bądź stali i narożniki.

Wynajem szalunków – nie ma potrzeby ich kupować?

Przedsiębiorstwa często parające się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wznieść pojedynczy obiekt czy zespołów, które zwykle oferują inne usługi. Nabycie wszystkich modułów niezbędnych do złożenia szalunku byłoby całkiem odpowiedzialne finansowo . Znacznie mądrzejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]