Chcesz kupić sklejkę Peri? Odwiedź tę stronę

Deski szalunkowe to istotny moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak zazwyczaj używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić domy ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Spółki budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]