Zamów dźwigary na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu ścianom wylewanym z betonu, a także przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również niezastąpione przy formowaniu sklepień – wtedy ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom sufit nie zapada się zaraz po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Jak można je dostać?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Z tej przyczyny jego najważniejszą cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha i sosna. Niezwykle ważne jest także właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, klejów i pozostałych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej kupić?

Firmy, które na co dzień parają się budową wielopoziomowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno i przechowywanie generuje jednakże pewne koszty. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które okazjonalnie podejmują się zleceń tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych części konstrukcji szalunkowych.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]