Dowiedz się więcej o budowie nowoczesnych domów drewnianych

Szereg osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też ogromnymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy drewniane stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to na ten moment bardzo dobry przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią stosują też inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjaliście

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]