Najciekawsze miejsca w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, legendarne i nieznane, ale z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce / Śliczne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, jednak niemniej jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny pejzaż – przy należytej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Ładne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, ale również uznanych alpinistów i himalaistów.