Znane są dwie kategorie ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy każdy urlop pragną zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego do te pory nie doświadczyli. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne tworzą ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto?

Aktywne wycieczki to drobiazgowo zorganizowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać różne zakątki świata oraz Polski z kompletnie nowej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego siedziska na werandzie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to także pierwszorzędna sposobność, by przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, gdyż nieraz wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania reguł właściwego zachowania się na określonym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem oraz rakami czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują procedury survivalu, jak również tego, co zrobić w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w razie zejścia lawiny. Należy także napomknąć, iż taka wycieczka w góry pełna jest trudnych zadań wymagających ufności i współpracy z innymi członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wycieczki dla aktywnych – dokąd można pojechać?

Atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najważniejsze wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez problemu dadzą sobie rade również podczas wycieczki na Wyspy Komodo bądź do Nepalu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]