Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz srebrne monety bulionowe.

Monety bulionowe, zwane również lokacyjnymi, to kolejna opcja dla osób pragnących inwestować swoje pieniądze w metale szlachetne. Owszem, najpopularniejszym kruszcem także w tym rodzaju inwestycji jest złoto, jednak w ostatnim okresie coraz więcej mennic krajowych emituje monety bulionowe ze srebra, które w mgnieniu oka zyskały sobie wiernych sympatyków, zwłaszcza pośród inwestorów z nieco mniej majętnym portfelem.

Monety kolekcjonerskie czy srebro bulionowe – co jest lepszą inwestycją?

Można powiedzieć, że srebrne monety bulionowe są praktycznie nowością na rynku inwestycyjnym. Wytwarzane są w mennicach kilku krajów, na dodatek raptem od lat 80-tych XX w. (pojawiły się jako pierwsze w Meksyku, w Kanadzie oraz w Chinach). Choć znane są inwestorom już od prawie pięciu dekad, ich oferta nie jest nadal tak obszerna jak analogicznych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednak trafnym wyborem dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje oszczędności, a których nie stać na inwestycje w złoto bądź platynę lub które obawiają inwestycji w dużo kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiego powodu monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w momencie wprowadzeniu na rynek zawsze zdecydowanie przewyższa cenę kruszcu, z którego zostały wytworzone. Przyczynia się do tego po największej części pełny koszt wybicia numizmatu (m.in. stworzenie przez artystę oryginalnego wzoru i przygotowanie precyzyjnych matryc). Nie bez znaczenia jest także to, iż monety kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej liczbie sztuk, co automatycznie potęguje na nie popyt. Nie znaczy to jednakże, iż z biegiem lat ich wartość będzie powoli wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, iż tak jak w przypadku jakiegokolwiek przedmiotu kolekcjonerskiego, monety takie będą warte tyle, za ile zechce je kupić przyszły nabywca. Tymczasem srebrne monety bulionowe pozbawione są aspektu kolekcjonerskiego (nie posiadają ustalonego rocznego nakładu, a ich wygląd zmienia się niezmiernie rzadko), zatem ich wartość mocno związana jest z aktualną wartością srebra.

Srebro bulionowe – jakie monety zamówimy w rodzimych sklepach?

Srebro jest tanim metalem szlachetnym, toteż monety lokacyjne z tego kruszcu sporadycznie wytwarzane są w nominale niższym niż 31,1 g, a więc 1 oz. I pomimo, że waga 1 uncji i próba srebra .999 to zasadniczo norma dla tych monet, u dystrybutorów zamówimy także monety o ciężarze 3 oz, 10 oz czy 500 g. W krajowych sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy popularne na całym globie Krugerrandy z Południowej Afryki, Kangury z Australii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niekonwencjonalnym nominale 1,5 euro.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]