Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o tym, na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie użyteczna?

Działanie mass collect jest właściwie stosunkowo proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich ID. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych czy wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, standardowy przelew lub przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect łączy się też z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem możliwych pomyłek, jakie mogą mieć miejsce w czasie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie przychodzących opłat – o atutach usługi mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie proponowana w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i mBank) wypada rozważyć jej zastosowanie w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc rozlicza poniżej 100 faktur. Stosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące monitorowanie przychodzących opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]