Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Dzięki konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek rozmaitych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie pożyczki można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, mieszkaniowy oraz samochodowy. Dzięki konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla klienta zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.