Więcej informacji o sztabce srebra.

Nie od dziś uważa się, iż inwestycja w metale szlachetne jest świetną strategią lokowania pieniędzy, która z czasem przynosi namacalny dochód. Najpopularniejszym dzisiaj kruszcem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, jednak w ostatnich latach srebro nie jest już traktowane tylko jako metal przemysłowy i powróciło do łask coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych z nieograniczonym, jak i mniejszym portfelem.

Sztabki srebra – czy to bezpieczna inwestycja?

Złoto istnieje w naturze 17-krotnie rzadziej niż srebro, należy jednak zaznaczyć, że wartość srebra w stosunku do wartości złota nie manifestuje tej zależności i zawsze jest wyraźnie niższa. Nabycie srebra jest jednak znakomitą propozycją dla osób, które chcą zdywersyfikować swój portfel, a które nie dysponują finansów umożliwiających zakup znacznych ilości złota. Trzeba jednak pamiętać, iż z uwagi na swoje cechy, srebro znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych branżach przemysłu co powoduje, iż jego cena szybciej reaguje na problemy pojawiające się na rynku światowym. Łatwo to notabene spostrzec analizując wykres jego ceny z ostatnich 25-30 lat. Z tej także przyczyny inwestycja finansów w srebro obciążona jest większym prawdopodobieństwem strat, dlatego rekomendowana jest osobom znającym prognozowaną i aktualną sytuację na rynku kruszców. Można natomiast przewidywać, że popyt na srebro nadal będzie wyglądał podobnie, a wraz z prężnym rozwojem medycyny, fotowoltaiki i elektroniki, w których srebro jest na co dzień stosowane, jak również niesłabnącej popularności srebrnej biżuterii, prawdopodobnie jego wartość będzie z czasem rosnąć.

Sztabka srebra – zamówić dużą czy małą?

Na wzór złota, srebro w sztabkach odlewane jest w rozmaitych wagach, co pomaga zbudowanie portfela, umożliwiającego odsprzedaż zależnie od potrzeb większych bądź mniejszych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym również najbardziej „na kieszeń” średnio zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze 1 uncji trojańskiej oraz 100 g i 50 g. Oczywiście, gdy zamówimy sztabkę o wyższym ciężarze, w rezultacie wydamy na kruszec mniej, należy aczkolwiek pamiętać, że nie da się podzielić sztabki i w przypadku konieczności jej sprzedaży trzeba znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. W związku z tym jeśli sztabki srebra mają być także zabezpieczeniem na “czarną godzinę”, należałoby rozważyć nabycie sztabek w kilku wagach, by mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile naprawdę musimy. Można także zainwestować w względnie droższe srebrne combibary, to znaczy zespolone sztabki srebra o wadze 1 g dające się swobodnie rozłączyć. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, że – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż oraz zakup obciążone są VAT-em.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]