Więcej o sztabce złota.
Przetrzymywanie środków pieniężnych na lokacie czy po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest teraz tak rentowne jak kilka lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i większa świadomość, że nie zainwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, że Polacy poszukują sposobów, które pozwolą ich oszczędnościom dawać za jakiś czas dodatkowy dochód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.
Sztabki złota – czemu popyt na ten kruszec pozostaje wysoki?
Przede wszystkim trzeba stanowczo zaakcentować, iż lokata finansów w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto zazwyczaj opiera się słabszym i silniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna i ekonomiczna nierzadko zwiększa jego cenę. Naturalnie, można odnotować wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres łatwo daje się zauważyć, iż z czasem ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu będąca w obiegu ogólnie się nie zmienia. Dawno temu był on uniwersalną walutą, dzisiaj jest szeroko wykorzystywany w elektronice, przemyśle chemicznym czy medycynie, jak również – wciąż na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest ciągłe i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego np. przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD czy też kable USB) jest częstokroć nierentowny, dlatego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, iż przez kolejne lata ta tendencja nie powinien się zmienić.
Złote sztabki – czy każdego stać na ich nabycie?
Słuchając o lokacie pieniędzy w złote sztaby gros osób błyskawicznie uzna, iż to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednak sztabki złota są wytwarzane w różnorodnych wagach, tym samym właściwie każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 10 g. Takie drobne sztabki są wręcz wspaniałym pomysłem na prezent. Więksi inwestorzy, mający większy kapitał raczej decydują się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, jak również 1 kg. Trzeba jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się rozłamać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę kupimy złoto o wiele taniej. Zatem należy zamawiać sztabki złota o różnym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na równe sztabki o wadze 1 g.
Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]