Malowanie akwarelami jest popularną formą twórczego wyrażania siebie i nie trzeba być w tym świetnym, żeby odczuwać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu jest to wszak wyłącznie forma rozluźnienia się po ciężkim dniu lub pasja i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednak jeżeli pragniesz poznać wszystkie techniki, należy postawić na kurs malowania akwarelami.

Nauka malowania akwarelami – poznaj to wymagające medium

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Obraz sprawia wrażenie bardzo lekkiego i banalnego do stworzenia, lecz wpływ ma na niego dużo czynników, o których młody twórca nie ma zwykle pojęcia. Spory udział w samym procesie malowania ma również przypadek – akwarele to farby, które trudno kontrolować i nawet artyści doświadczeni w tej technice przenigdy nie są przekonani o tym, że malunek zawsze będzie idealnie taka, jak przewidywali. Kurs akwareli to perfekcyjne miejsce, żeby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania i zyskać potrzebne podstawowe informacje nieodzowne do rozbudzenia w sobie miłości do akwareli. Wszyscy są tu mile widziani, obojętnie, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym typem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych godzin starannie przybliżają cechy tych farb, różne techniki ich stosowania, a także rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt pracy.

Atuty zapisania się na kurs malarstwa akwarelami

W czasie powszechności internetu nie ma problemu, żeby znaleźć a następnie obejrzeć poradniki, które uczą malowania akwarelami. Jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami pod okiem doświadczonego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych istotne są podpowiedzi, które kursanci słyszą od dydaktyków w czasie pracy. Te korekty pomagają w szybszym tempie rozwijać warsztat, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Dodatkowo praca w zespole ludzi o podobnych pasjach formuje przyjemną aurę wsparcia, które jest niezwykle istotne w ośmielaniu do dalszego rozwoju artystycznego. Partycypacja w merytorycznej ocenie dzieł pozostałych kursantów, pomaga potem we trafnej ocenie autorskich prac już ukończeniu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]