Potrzebujesz więcej wiadomości o malarstwie komputerowym? Wejdź na https://digitalownia.pl

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci próbują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci korzystają najczęściej z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Mając świadomość tych realiów mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się opanować znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można stosować?

Jest kilka programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo iż służył głównie jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został głównym oprogramowanie game devów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak między innymi GIMP, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akrylowymi, gwaszem bądź akwarelą. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Kurs Photoshop online – nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

Zasadniczo nauka digital paintingu przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki można postawić samodzielnie, aczkolwiek aby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne triki stosowania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, należy wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Istotne jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]