Więcej informacji o filtrach hepa h13

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry dokładne mini-pleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach lub budynkach mieszkalnych bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą również takie zanieczyszczenia, jak włosy, pyłki roślin czy spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę, która wyróżnia się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgotności, temperatury) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, iż produkty te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat wytwarzane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie należy spełnić wyśrubowane normy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o dalece wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a mocna konstrukcja, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie należy zachować wysokie standardy czystości powietrza, np. w przemyśle energetycznym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46