Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Ale co można zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

W czym pomaga optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji ?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinny one jednak pojawiać się za często. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na wielkość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.