Ciekawe miejsca w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem często trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis opracowany specjalnie dla turystów

By pokazać przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o pokazach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem wyszukają schroniska młodzieżowe, hotele i motele, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki położone w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Ponadto dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. czar małopolskiego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Serwis o atrakcjach turystycznych Małopolski dba również o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe górskie miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niezwykle wartościowy dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają popularne słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty w Polsce.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego