Zamów odwirusowywanie WordPressa.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron i sklepów internetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na miliony. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Teksty zostały zmienione nie przez Ciebie? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może strona rozsyła spam? To jedynie parę z częstych przykładów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takim przypadku niezbędne jest błyskawiczna reakcja w celu zlikwidowania powodu infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerów powinno się zlecić zawodowcom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych przeprowadzają drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config i htaccess. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, ograniczające niebezpieczeństwo kolejnych ataków. Jeśli trwająca dłuższy czas infekcja spowodowała włączenie strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują także wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Naprawa wszelkich skutków ataku hakerskiego nie jest gwarancją, że podobny kazus nie powtórzy się w przyszłości, stąd kluczowe jest regularne uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]