Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, uzyskasz na http://bit.ly/2VTjyr4.

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja dużej części podróżników, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Pamiętnych wrażeń na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów przyciągają zwłaszcza znikające już lodowce, niepowtarzalne krajobrazy, a także sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy też zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby ochroni również należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, by uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]