Poznaj dalsze szczegóły o wyjazdach trekkingowych.

Górskie wypady mogą mieć różne postaci. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Skala trudności trekkingów

Skala trudności jest uzależniona od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy rozróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga dobrej sprawności i minimum podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z wysoką kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi – Karpaty i Karakorum

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne góry Europy, ogromnym uznaniem cieszą się Karpaty Wschodnie, Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]