Na www.exploruj.pl/gora/himalaje/ poznasz pełną ofertę wycieczki w Himalaje.

Łańcuch Himalajów razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma sporo elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić również o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa również sama organizacja podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Kolejną zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]