Na www.exploruj.pl/wyprawy/ poznasz korzystną ofertę wypraw w góry.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi więc to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jakkolwiek z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy aranżują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]