Uprawianie sportów zespołowych jest bodajże ulubioną rozrywką nastolatków, gdyż mogą wtedy przebywać z rówieśnikami, a równocześnie bawić się na świeżym powietrzu. Dla wielu z nich jednakże uprawianie sportu nie jest tylko rozrywką, lecz także w wielu przypadkach łączy się z dążeniem do kariery profesjonalnego sportowca. Stąd też w ostatniej dekadzie można zauważyć duże zainteresowanie dzieci grą w miejscowych klubach młodzieżowych lub uczęszczaniem do szkoły o profilu sportowym. Dla młodych sportowców niezbędny będzie zatem strój sportowy.

Dlaczego gra w stroju piłkarskim jest ważna dla nastoletnich sportowców?

W grach indywidualnych strój sportowy ma głównie znaczenie w odniesieniu do wygody ćwiczeń oraz dopasowania ubioru do bieżącej pogody. Zawodnicy dobierają odzież oraz buty tak, by zwiększały efektywność ich ćwiczeń. Jednak w grach zespołowych jednakowe stroje sportowe mają specjalne podłoże psychologiczne, które nadzwyczaj mocno wpływa na początkujących sportowców. Ujednolicony strój sportowy powoduje, iż skład szybko się jednoczy – zawodnicy już po paru wspólnych rozgrywkach odczuwają mocny związek z partnerami z drużyny. Mają tą drogą świadomość przynależności do większej całości, dlatego szybko angażują się w swoje zadania, niezależnie od tego, jaką pozycję w zespole zajmują. Dodatkowo, nadrukowanie na stroju nazwisk zawodników oraz nadanie im ich indywidualnych numerów znacznie wpływa na poczucie pewności siebie u młodych sportowców.

Uczniowie należący do zespołu w szkole lub w klubie sportowym nieraz wywodzą się z rodzin o różnorodnym statusie materialnym, co może być odzwierciedlone w ich codziennej odzieży. Jeśli grupa zadbała o kupno takiego samego obuwia i strojów sportowych dla swoich zawodników, te nierówności nie są tak widoczne – podczas meczu dla ich trenera liczy się ich zaangażowanie w grę. Pisząc o finansach powinno się wspomnieć też, że postanowienie kupna strojów piłkarskich dla większej grupy pozwala na namacalne oszczędności, bowiem przy sporych zamówieniach sklepy czasem oferują rabaty.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]